YÜKLENİYOR..

Kuvars Tezgâh Alınırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kuvars tezgâhlar dayanıklı ve doğal taş olduğu için hem tüketici hem üretici tarafından sıklıkla tercih edilir. Kuvars taşının en önemli avantajlarından biri gözeneksiz bir yapıya sahip olmasıdır. Böylece içerisinde bakterilerin çoğalmasını önler bu da sağlık açısından büyük bir avantaj sağlar. Yapısı dolayısıyla göre kolay temizlenebilir, leke tutmaz ve bakımı oldukça basittir. Kuvars tezgâhların diğer tezgâhlara göre en büyük bir diğer avantajı ise, daha dayanıklı yüzeylere sahip olmasıdır. Tüm bu özellikler sayesinde kuvars tezgâhlara birçok kişinin mutfağında rastlayabiliriz. Peki, kuvars tezgâh alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Kuvars taşı doğadaki en sert minerallerden biri olduğundan dolayı oldukça pahalı bir taştır. Mutfak tezgâhlarında kullanıldığında da çeşitli malzemelerin bir araya gelmesiyle oluşur. Piyasada çok fazla kuvars esaslı kompozit malzeme mevcut olduğundan bunların içinde ne kadar düzeyde doğal kuvars kullanıldığına dikkat etmek gerekir. Genellikle, tezgâhların içeriğinde bol miktarda kuvars kullanılır fakat kullanıma uygun hale getirmek için içeriğinde polyester, reçine vb. yardımcı maddeler de yer alır. Kuvars tezgâh alınırken verilen garanti süreleri de önemlidir.

Kuvars taşının en önemli özelliği kolaylıkla çizilebilir olmamasıdır bu yüzden kuvars taşının orijinal olup olmadığını anlamak için cam bir yüzeye sürttürülür, eğer cam yüzey çizilirse kuvars iyi işlenmiş demektir. Ayrıca boya olup olmadığını da anlamak için hafif bir ısıya tutularak anlaşılabilir.

Renk ve desenin bulunur olması da önemli bir faktördür. Özellikle mutfakta çok zaman geçiren insanlar, renk ve desen uyumuna oldukça önem verir. Kuvars tezgâhlar, renk ve desen çeşitliliği açısından portföyü çok geniştir. Satıcılar, müşterilere birçok seçenek sunabilirler.