YÜKLENİYOR..

KUVARS YÜZEY

Minerallerin sertlik derecelendirmesi için kullanılan Mohs Sertlik Skalası’nda 10 Mohs olan elmasın sertliğine oldukça yaklaşan ve en sert mineraller arasında yer alan kuvars, 7 Mohs değerindedir. %95 oranında kuvars ve diğer bağlayıcı malzemeler ile karıştırılarak elde edilen hamur, yüksek sıcaklık ve basınç altında preslenerek insan yapımı bir yapı malzemesine dönüştürülür. Elde edilen malzeme solid yapıdadır ve kuvars yüzeyler olarak adlandırılmaktadır. Plakalar halinde üretilen bu yüzeyle, tezgah üreticilerinde ebatlanarak çeşitli yüzey uygulamalarında kullanılmaktadır.

Hamur hazırlığı aşamasında yer alan el emeği sayesinde doğal taş desenlerine benzeyen veya daha farklı yaratıcılıkta desenler elde edilebilmektedir. Farklı firmaların farklı tasarım anlayışları projenin ihtiyaçlarına göre seçilerek kullanılabilir.

Farklı kalınlıklarda ve ağırlıklarda üretilen kuvars yüzeyler mutfak tezgahı, merdiven basamakları, dış mekan kaplamaları, iç mekan kaplamaları, masa gibi farklı kullanım alanlarında değerlendirilir.

Firmamız bünyesindeki 2021 model tamamen bilgisayar kontrollü 5 eksen köprü kesme makine sayesinde insan hatası en aza indirilmiştir. Bu sayede hızlı biçimde her türlü zor ebatlamanın ve kesimin altından başarıyla kalkabiliyoruz.